Mistika su ausinimu

sritis, skirta visiems Legacy/Outback'ų savininkams. Bendro pobūdžio informacija, techniniai dalykai, tiuningas ir t.t.
Forumo taisyklės
Sritis skirta visiems Subaru Outback savininkams. Čia galite diskutuoti bendro pobūdžio klausimas, dalintis technine informacija, patarimais ir patirtimi apie patobulinimus ir problemų sprendimo būdus
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė evilkas »

suboksidas rašė:Taigi, ten netikėtai užstrigau, bet tikėtai. Testavau foriką. Vakar ir šiandien.
Priežąstis - kartais užskaista ir kol neatsuki karšto oro visu pajėgjmu, tol negrįžtą į pradinę padėtį.
Istorija -pirmas kartas buvo praeitų metų rudenį, kai netoli Kernavės važiavom į labai ilgą purvyno kalną gazas-dugnas ir kai jau užstrigau, pamačiau, jog rodyklė šovus į aukštumas buvo. Gesinau variklį ir tam kartui nepasikartojo. Tada kažkada žiemą buvo panašiai, kai kylau į snieguotą kalną - pradėjo kaist. Kovo 11d. pokatūškėje, kai kilom į tą kalną, po Mykolo skendimo vietos, užkilus vėl mano rodyklė buvo link viršau, ataušinau karšru oru pūsdamas.
Vakar kai važiavau, aš netestavau, bet į pirmą smėlyno kalną užspaudus dugną, užkilus pradėjo kaist. Pažiūriu - įjungtas AC. Ok. Nusileidžiu, vėl kankinu ant smėlyno ir vėl užkaista. Pasivažinėjau ir nesupratau. Važiuojant namo kilo mintis išjungt AC. Tai padariau šiandien (oras atšalo bemaž 15laipsnių), išjungiau AC ir kankinu pirmu bėgiu po tuos kalnus visaip kaip galėjau - nieko. Įjungiau AC - kaista. O visi tie atvejai nuo rudens - visada buvau su įjungtu AC.

Kas gali būti? Dujų reduktorius stovi neįprastai aukštai, bet RSe pripylė antifrizo gazuodamas, tai sakė apie 600ml dar tilpo (bet prieš ir po dėl kaitimo nėr skirtumo). O jei būtų dėl dujų reduktoriaus - juk px būtų ar AC ar be. Manau. Kokios mintys? Man kolkas vienintelė mintis - generatorius, nes jis pas man prie mirties, kartais krovimą vos 11.2 rodo. Tai gal seovės neužtenka sukt ventiliatorius, kai AC įjungtas ir todėl kaista?

Pas RSe kreipiausi dėl to, bet prieš pastebėjimą dėl AC, tad dar nevarginsiu jo.
Tie patys simptomai pas mane su H6. Nežinau kaip padarytas Foresteris ar AT dėžė?
Aš jau trečią kartą iš eilės pasitvirtino mano paties spėjimas - pradėjo Subarui su AT kaistio variklis kartais dėl mistiškų priežasčių - žiūrėk kada keistas tepalas greičių dėžėje.
Pirmą kartą tai išsisprendė atsitiktinai ir nesureikšminau, nes tiesiog atėjo laikas keisti. Antrą kartą pradėjau ieškoti priežasčių, sekti situaciją kada ir kaip užkaista. Užkaisdavo truputį agrestyviau važiuojant mieste, kartais ir užmiestyje. Staigiau padavus gazo nuo sankryžos šokdavo rodyklė beveik sinchroniškai su tachometru. Priekabos traukti išvis neišeidavo, kaito greitai. Nu pradėjau galvoti, atsekiau šlangus tepalo nuo dėžės iki radiatoriaus. Aušinasi viskas tuo pačiu radiatoriumi ir žinoma tuyo pačiu aušinimo skysčiu. Kaip tyčia trūko dar vienas tepalo aušinimo šlangas ir išvarė viską lauk. Pripyliau kito tepalo, pakeičiau filtrą. Visi kaitimai dingo.
Prieš porą savaičių pasikartojo situacija, tik be trūkimų. Dabar pakeičiau tepalą ir filtrą ir stebuklas - nekaista.
Nežinau ar padės, bet info pamąstymui. Atrodo kaip susijęs greičių dėžės tepalas su variklio aušinimu. Bet pasirodo tiesiogiai.
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė suboksidas »

AT pas man. Visai tikėtinas scenarijus, manau. Nes trečiadienį važiavau miško gaisrine juosta (smėlynai Pabradės), antru bėgiu ties 3-5k rpm kokias dvi minutes be AC ir temperatūra taip pat pradėjo kilti. Tai jau AC negaliy kaltint vienareikšmiškai.

Tiesa, su šlangu praploviau radiatorius, tai reik dabar pamėgint pakaitint, gal netyčia čia bėda buvo.
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Vartotojo avataras
Mindaugas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5342
Užsiregistravo: 2012-03-26, 11:07 pm
Auto: Forester&Outback, 4.5ltr
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė Mindaugas »

Norėjau rašyti dėl purvo radiatoriuje, bet tu apie AC kalbėjai, tai nutylėjau. Man buvo vieną kartą per visą subaru karjerą pradėjęs kaisti variklis, tai groteles nuėmęs su Karcher pravariau ir padėjo. :)

Išsiųsta naudojantis Redmi Note 4 Tapatalk 4 Lt
Ex '00 Subaru Forester 2.5 atmo AT USA 121kw LPG
Ex '00 Subaru Forester 2.0 atmo MT 92kw LPG, "Guris"
Ex '97 Subaru Forester 2.0 atmo MT 90kw LPG
02 Subaru Outback 2.5 AT 115kw LPG
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė suboksidas »

Mindaugas rašė:Norėjau rašyti dėl purvo radiatoriuje, bet tu apie AC kalbėjai, tai nutylėjau. Man buvo vieną kartą per visą subaru karjerą pradėjęs kaisti variklis, tai groteles nuėmęs su Karcher pravariau ir padėjo. :)

Išsiųsta naudojantis Redmi Note 4 Tapatalk 4 Lt
Radiatorių praplovimas nepadėjo. Šiandien vėl kaito kopiant į Pilaitės el.linijos kalnus. Su AC greičiau, be AC kažkiek vėliau, bet baisiai staigiai. Ryt bandysiu pakeist ventiliatorius iš juozo gautus. O kitą sav tepalus dėžėj keisiu. Paiūrėjau aušinimo skystį, tai iš žalio jau pasidaręs rudas.... :-AAA
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė Arturas »

Pilk raudona, maziau agresyvus.
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė suboksidas »

Arturas rašė:Pilk raudona, maziau agresyvus.
Ačiū.

RSe liepos 5d keis tepalus, tai užrašėm ir kaitimą, nes progresuoja nesveikai jau...BET

Iki RSe pasikeisiu dėžėj tepalus su filtru, gal čia bus bėda, bet pamatęs antifrizo spalvą, sakau reik pakeist ir jį prieš RSe. Tai klausimėlis - ką reikia numauti, kad viskas išbėgtų? Apatinę radiatoriaus žarną? Variklis šaltas ar šiltas turi būti (neskaitant, kad pats skystis bus karštas)? Ir tada kitas klausimas - pildyti sistemą per metalinį bakelį? Iki tol, kol pačiam metaliniam bakelį bus iki kakliuko?
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė Arturas »

Saltas zinoma, nebent nejauti temperaturos. Yra kranelis radijatoriaus apacioje, bet jis ilgai ir ne viskas isbega, nuemus slanga nuo termostato viskas greiciau, bet ir fontanai atitinkami. Uzpylimas per radijatoriaus kamsti, su variklio sildymu ir antifrizo papildymu.Po to i issipletimo bakeli ir temperatura pati pasiims trukuma.
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė suboksidas »

Radiatorius pas mane uždaras, yra tik išsiplėtimo bakelis ir metalinis bakelis.

Ačiū už info, tikiuos bus ok.
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė suboksidas »

Atnaujinu mistiką.

Praeitą pirmadienį pakeičiau 6,2 litro AT tepalų ir filtrą naują užsukau. Kelis kart buvau nuvažiavęs ant Pilaitės smėlio kalnų - drožiau smėlio kalne 20 minučių - nekaito niekaip. Nei su AC, nei be. Ok, galvoju fantastika, net paskambinau evilkui, pasidalinom mintim ir džiaugiaus. Tada atėjo liepos 7-8 pokatūškė. Chebra matė, kiek ten smėlio buvo ir lauke šilta - nekaito niekada.Viskas galvojau, išsisprendė (RSe netikėjo, sakė pranešt ar nepasikartos). Tačiau šiandien grįždamas namo 11h (ne karšta dar baisiai) ėmiau Koralų kalną. Pradžiai nusileidau šonu, kur po medžių šakomis, tada ten galu užkilau (2k apsukų gazas dugnas visą kalną) ir nekaito - na aš jau tikrai įsitikinau, kad nekaista. Tada bandžiau per pagrindinį užkilimą įstrižai pakilt - iki pusės ir sustojau. Nusileidau, įsibėgėjau ir kylu, kylu, jau netoli viršūnės rodyklė šauna į viršų.... :-AAA :-AAA užvažiavau, atsukau karštą orą ir leidau atvėst. O tada jau prasidėjo...važiavau link namų pro el.liniją, tai ant kitų kalnų, kuriuose nebuksavau, o tiesiog važiavau ant 2,5k apsukų ir ne gazas dugnas pradįdavo kaist. Atsukdavau karštą orą ir kol nesustodavau (važiuojant neatsivėsina), nenukrisdavo temperatūra.

Koks gali būti moralas? Antifrizo dar nepakeičiau - ar gali būti dėl to, kad jis jau kaitintas buvo ne kartą ir gal praradęs kokias savybes?
Norėčiau sakyt, kad dėžės tepalų keitimas nepadėjo, bet negaliu, nes ypač paskutiniame karjere Anykščių, aš būčiau kokius 5 kartus užkaitęs... Pamąstykit garsiai, kas turit variantų, o aš šią sav pabandysiu pasikeist antifrizą.
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Vartotojo avataras
Mindaugas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5342
Užsiregistravo: 2012-03-26, 11:07 pm
Auto: Forester&Outback, 4.5ltr
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė Mindaugas »

Keliais gal reiktų pradėti važinėti, gal padėtų. :D

Išsiųsta naudojantis Redmi Note 4 Tapatalk 4 Lt
Ex '00 Subaru Forester 2.5 atmo AT USA 121kw LPG
Ex '00 Subaru Forester 2.0 atmo MT 92kw LPG, "Guris"
Ex '97 Subaru Forester 2.0 atmo MT 90kw LPG
02 Subaru Outback 2.5 AT 115kw LPG
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė Arturas »

Gal stringa termostatas. Gal kazkur yra oro pusle, kuri kartais pajuda. Skystis negali turet tokios savybes, kad kada nori sugeria siluma arba nesugeria. Cia jau fantasy. Ieskok aplink termostata. Nuimk viska ir jei galima prapusk vamzdelius. O radijatorius tai zinoma svarus ir graziai prapuciamas oru visu plotu?
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė suboksidas »

Ok.

Nu dėl radiatoriaus....nebent dabar po pokatūškės užsilipo moliu, tikrinsiu.

O aukštai esantis dujų reduktorius negali būt problema? Jis aukščiau nei metalinis išsiplėtimo bakelis gaunas.

Metalio bakelio kamštį bandyt pasikeist?
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
scalman2
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1889
Užsiregistravo: 2018-07-05, 9:16 pm
Auto: 2006 obk 3.0R
Miestas: Jonava

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė scalman2 »

del duju reduktoriaus aukstai ir as dabar pagalvojau. man daug nekaista bet reduktorius tikrai aukstokai , nors nuemus slangas viskas bega kol nepakeli aukstyn, tai gal tada ir nieko.
as kai keiciau antifriza tai nelaukiau kol atsals su pristinem atsukau is apacios slanga ir atsargiai numoviau, net nesuslapau. isbego ramiai. jei nori kad nebegtu iskarto daug per ta slanga neatsuk radiatoriaus probkes. tada isbegs kazkiek ir sustos, kai atsuksi probke isbegs visas likes. daug saugiau .
OBK 2006 3.0R VDC , 11cm liftas , 225/65r17 / 235/75r15
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė suboksidas »

Ačiū.
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Mistika su ausinimu

Standartinė evilkas »

Reikia nepamiršti, kad po užkaitimo reikia iš naujo gerai viską nuorinti. Užvirus aušinimo skysčiui, taip pat kaip ir namo šildymo sistemoje, garai lieka ir atšalus nesikondensuoja. Todėl tam tikromis salygomis gali susidaryti oro kamščiai.
O dėl tepalo dėžėje, kaip sakiau, ne kartą įsitikinau. Patikrintas reikalas.
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Skelbti atsakymą