STABDYMAS su/be ABS

techniniai klausimai ir atsakymai, eksploatacija ir t.t. apie Jūsų Subaru Forester
Forumo taisyklės
Dėmesio! Sritis skirta dalintis technine informacija, klausti klausimus apie Subaru Forester automobilius. Jei norite užduoti klausimą apie pvz. Outback'a - geriausia juos užduoti tam skirtoje srityje.

Bendras forumo taisykles galite rasti paspaudę žemiau esančią nuorodą:
topic2881.html
Skelbti atsakymą
Virgis75
Forumo dalyvis
Pranešimai: 510
Užsiregistravo: 2010-12-01, 2:30 pm
Auto: Subaru Forester 2.0 Turbo A/T

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė Virgis75 »

Eimazz555 rašė:
jaroslavas rašė: aa, va del ko tu vos nepridarei bedu lenkdamas Stentor teva :o pats kažkur rašei
O dabar prie ko cia lenkimas ir ABS? Lenkdami zmones kiek zinau spaudzia gaza ir vaira sukineja, o ne stabdo.
Nu tai aplenkei ir liuobi per stabdžius :shock:
Vartotojo avataras
vicinas
Valdyba
Pranešimai: 16747
Užsiregistravo: 2008-12-19, 1:05 pm
Auto: Forester 2.5 XT
Valstybinis numeris: KGZ 310
Skype: vicinas4
Mobilus: +37065638071
Miestas: Bebruliškės

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė vicinas »

na visu pirma tai lenkimas tam kryptelejimui neturejo jokios itakos,nes tas insidentas ivyko jau nutolus nuo ju kokia pora km :smile: .O priezastis buvo paprasta,tiesiog ant kelio buvo toks ledo kauburelis ir gana ilgas,matut likes po kelio valymo.Jis is pradejo traukti masina i kaire puse.Pravaziavus ta kliuti,viskas normalizavosi,bet strioko aisku ivare,net mieguistumas issilakste :-D
Greitis dar niekad nieko nenužudė.Žudo staigus sustojimas. Nu, bet, ne visada...
elektroninis paštas - pvicinas@gmail.com
https://www.youtube.com/watch?v=KspmnR4ZAmE
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė jaroslavas »

ka tik mane išgelbėjo ABS. Ant slidaus kelio be ABS truputi trumpiau sustosi, bet mano situacijoje vistiek butu šikna kiti auto. O čia spaudžiu ant stabdžiu ir vaira iki galo i kairė. Daugiau nieko i galva neatėjo. Sustojau tiesiog lygiageičiai ir truputi toliau koki 1 m už jo priekio. Išlipu pažiurėti ar tikrai neužkabinau, nes atrodė kad prekiniu bamperiu užkliuvau. Ogi nesimato, pas ji nieko nėra :valio: :valio: , o pas mane ant bamperio yra tokia apsauginė juostelė, ir užmačiau nuvalyta purva ! Reiškia lietimasis buvo - purvas su purvu, be šios juostos nieko nekabinčiau :-D
Nusiraminus žiuriu tas vyras kalbasi su moterimi, ogi jis ivažiavo jai i gala :shock: Bet nestipriai. Greičiai buvo apie 30 km/val. Tai įvyko ozo g, prie Olimpik gym (bet nesiseka man šiame ruože, aš jau rašaiu kad tik gazas dugnas išgelbėjo). atstumo aš laikausi, o čia įvyko žioplumas.
aš ir tas vyras važiavome link Akropolio, matau kad sankrižoje dega raudona, stovi kokios 6 auto, jis neskuba ir nestabdo, aš irgi. Tiesiog riedam. Užsidega žalia ir matau kad pajudėjo visi, jis truputi davė gazo, ir aš. žiuriu jis stoja, o mano tai žvilgsnis ne ten, nes jau visi pajudėjo, kam žiurėti po nosimi, jai reikia pirmyn. Na kažkaip nesupratu kai žalia jau degė visi pajudėjo, o čia iki šviesoforo 100 m ir stoja :shock: na nesvarbu, reikia laikytis atstumo. Vėliau pakalbėjau kad tai moteriškei užgeso auto, tipo per mažai gazo, ir dėl to tokia avraija. Man ši karta pasisekė
bus video kaip atrodė situacja. Ir sekmės tiems kas be ABS ;)
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė jaroslavas »

kaip teisingai stabdyti su ABS, kad stabdymo kelias butu kuo trumpesnis
Svarbiausiai stabdyti nesukant vairo, t.y. tiesiai. Antras dalykas pagal svarbuma - spausti stabdžius kuo stipriau, net "atsistuoti ant pedalo".
Šaltinis - tv laida "Glavniaj doroga". Jie padarė eksperimenta. Sunakt vaira ir spaudžiant nestipriai stabdžius gavosi 18 metru, o nesukant ir spaudžiant stipriai - 13 metrų.
Aš pvz nesitikėjau tokio rezultato :shock:
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
dealeris
Pasyvus skaitytojas :)
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2011-03-06, 3:59 pm
Auto: VW Sharan 95kw
Miestas: Jonava

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė dealeris »

Pats važinėju be ABS, turėjau dvi pavojingas avarines situacijas per abs, tada atjungiau fiškę nuo vieno rato ir pradėjau važinėt be šito "patogumo"
Pirma situacija: Lenkiau per pūgą, per apsnigtą(~5cm), nelygų asfaltuotą kelią ~60km/h, išlaukęs momento kai atsirado padorus matomumas išlėkiau į priešpriešinę juostą lėtu judesiu, pradėjau spaust gazą ir išsuko iš šalutinio mašina~50-100m, kuri važiavo man prieš priešais, staigaus manevro daryti negalėjau, tai spaudžiau gazą ir persirikiavęs bandžiau švelniai prisistabdyti(greitis ~70km/h), abs'as dėl kelio nelygumų pradėjo mušt pedalą ir užlaikė stabdymą kol mašina prarado sukibimą ir tada prasidėjo driftas, priešais mašinų nesimatė, 150m. į priekį buvo tiltas per upelį, o šonuose ~5-10m. aukščio skardžiai be atitvarų, kadangi aikštelėje mokinausi kaip išsivyniot paslydus, kai mašina pradėjo eiti nuo kelio traukiau rankinį atitinkamai, per gazą ir vairą į priešingą pusę, tris sykius taip padriftinus kelio viduriu pirmyn atgal ir grėsmingai artėjant tiltui, pasukau vairą konkrečiai į dešinę pusę truktelėjau rankinį ir kirtau per darbinius stabdžius, mašina apsisuko 180 laipsnių ir gražiai prisiparkavo(įstrigo į pusnis) 5 metrus priešais tiltą kelkraštyje netrukdydama eismo juostoms.
Antra situacija:
Raudondvario pl. vasarą važiavau ~60-70km/h ir priešais šviesoforas raudonas užsidegė ir sustoja prie jo pora mašinų, man iki artėjančios mašinos buvo kažkur 1,5 kart didesnis atstumas negu iš tikrųjų reikalingas sustoti, pradėjau stabdytis ir nesupratau kas vyksta kai abs'as pastoviai kalė per pedalą ir mašina vos vos lėtėjo, nes važiavau per labai nelygų kelią ir fūrų vėžes, trūko kažkur 30cm. kad barkštelt šiknon.

Šitos abi situacijos su vw sharan, manau kitose mašinose gal kiek protingiau veikia abs, šiaip neesu nusiteikęs prieš abs, nes tikrai buvo situacijų kai žiemą prarandi 1m arba kartais daugiau stabdymo kelio, nes apsižioplini su pedalu, bet aš asmeniškai stengiuos neatbukti nuo patogaus vairavimo ir tuo labiau nepapulti į situaciją kai automobilis neleidžia tau stabdyti tiek kiek reikia lemiamu momentu.
Vartotojo avataras
zzzubarruu
Forumo dalyvis
Pranešimai: 6306
Užsiregistravo: 2008-12-21, 7:58 pm
Auto: zver
Miestas: Vilnius

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė zzzubarruu »

briedas kazkoks.
ko dar tikejeisi ramkini uztraukes?
mu ha ha ha ! ! !
dealeris
Pasyvus skaitytojas :)
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2011-03-06, 3:59 pm
Auto: VW Sharan 95kw
Miestas: Jonava

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė dealeris »

Artūras rašė:briedas kazkoks.
ko dar tikejeisi ramkini uztraukes?
Rankinis buvo pagalbinė priemonė, kad ant kelio pasilikti, o mašina slyst pradėjo dėl abs'o nestabdymo kai reikėjo ir per didelio greičio.
Vartotojo avataras
Notorious
Forumo dalyvis
Pranešimai: 2912
Užsiregistravo: 2009-12-30, 12:40 am
Auto: Legacy 05'
Valstybinis numeris: netelpa
Skype: agamicox
Mobilus: 353852487825
Miestas: Dublin, Ireland

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė Notorious »

Artūras rašė:briedas kazkoks.
ko dar tikejeisi ramkini uztraukes?
Kartais rankinukas padeda... Gelbsti nuo understeero. Galbut zmogus zino ka raso. Naudojo - reiskia padejo :] Svarbu liko sveikas.
Subaru Legacy 2.0 GL MT (2005) - patinka!
Subaru Forester 2.0 GL AT (1998) - pasiilgsiu iki naujo Foresterio
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė jaroslavas »

na manau pas tave ABS blogai veikė
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
zzzubarruu
Forumo dalyvis
Pranešimai: 6306
Užsiregistravo: 2008-12-21, 7:58 pm
Auto: zver
Miestas: Vilnius

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė zzzubarruu »

Notorious rašė:
Artūras rašė:briedas kazkoks.
ko dar tikejeisi ramkini uztraukes?
Kartais rankinukas padeda... Gelbsti nuo understeero. Galbut zmogus zino ka raso. Naudojo - reiskia padejo :] Svarbu liko sveikas.
apsisuko-reiskias padejo? :-D
mu ha ha ha ! ! !
Vartotojo avataras
Notorious
Forumo dalyvis
Pranešimai: 2912
Užsiregistravo: 2009-12-30, 12:40 am
Auto: Legacy 05'
Valstybinis numeris: netelpa
Skype: agamicox
Mobilus: 353852487825
Miestas: Dublin, Ireland

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė Notorious »

Kiek skaiciau jo tikslas toks ir buvo.
O jei ir nebuvo - tai jis bande masina istiesinti. Nepavyko, tai sprende ka daryt toliau :-]
Kabinejes tu cia prie nesamoniu :-]]]]
Subaru Legacy 2.0 GL MT (2005) - patinka!
Subaru Forester 2.0 GL AT (1998) - pasiilgsiu iki naujo Foresterio
Eimazz555
Forumo dalyvis
Pranešimai: 3483
Užsiregistravo: 2009-09-08, 10:28 pm
Auto: DAS AUTO PASRAT ir BMW
Skype: eeimantas555
Miestas: Kontrabandos sostinė

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė Eimazz555 »

Viska jis cia normaliai dare, rankinis buvo kaip pagalbine priemone suvaldant auto, nes FWD minivenai tikrai ne tos auto kurias sumecius galima lengvai suvaldyt vien akseleratoriaus pagalba. Isivaizduociau Jaroslavai tave tokiu atveju, manau nebeskanduotum kad ABS yra jega, nes matau kad nesi turejes vat butent tokiu atveju kai ABS padaro meskos paslauga ir vos neissaukia avarijos.
Niekada savo gyvenime nepirkite trijų dalykų, o kad lengiau atsimintumėte juos galite užsirašyti atsitiktine skaičių seka:
1. Prancūziškos mašinos.
2. Prancūziškos mašinos.
3. Prancūziškos mašinos.
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė jaroslavas »

Eimazz555 rašė:Viska jis cia normaliai dare, rankinis buvo kaip pagalbine priemone suvaldant auto, nes FWD minivenai tikrai ne tos auto kurias sumecius galima lengvai suvaldyt vien akseleratoriaus pagalba. Isivaizduociau Jaroslavai tave tokiu atveju, manau nebeskanduotum kad ABS yra jega, nes matau kad nesi turejes vat butent tokiu atveju kai ABS padaro meskos paslauga ir vos neissaukia avarijos.
va čia ir esmė, pvz aš nelenkiu kai nesu isitikinės, o prieš sankryža tuo labiau nelenkiu, nes yra žiopliu
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
dealeris
Pasyvus skaitytojas :)
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2011-03-06, 3:59 pm
Auto: VW Sharan 95kw
Miestas: Jonava

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė dealeris »

Dėl lenkimo tai aš ten buvau žiauriai kvailas, kad norėjau aplenkti, o ne važiuot 40km/h su visais, per konkrečią pūgą, bet principe vistiek abs'as gerai pridirbo šitoje situacijoje.
Vartotojo avataras
eugenijus
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1517
Užsiregistravo: 2009-01-07, 10:41 am
Auto: OBK 3,6R & OBK 3,0H6
Valstybinis numeris: 858+206
Mobilus: +37061288523

Re: STABDYMAS su/be ABS

Standartinė eugenijus »

jaroslavas rašė:
Eimazz555 rašė:Viska jis cia normaliai dare, rankinis buvo kaip pagalbine priemone suvaldant auto, nes FWD minivenai tikrai ne tos auto kurias sumecius galima lengvai suvaldyt vien akseleratoriaus pagalba. Isivaizduociau Jaroslavai tave tokiu atveju, manau nebeskanduotum kad ABS yra jega, nes matau kad nesi turejes vat butent tokiu atveju kai ABS padaro meskos paslauga ir vos neissaukia avarijos.
va čia ir esmė, pvz aš nelenkiu kai nesu isitikinės, o prieš sankryža tuo labiau nelenkiu, nes yra žiopliu
Sventuolis atsirado,kritika ir Jarka kartu nevaiksto,jis tiesiog negali but kritikuojamas.DIKTATURA. :smile:
Slava Ukraine!
Skelbti atsakymą