Po stabdzių remonto avarija

techniniai klausimai ir atsakymai, eksploatacija ir t.t. apie Jūsų Subaru Forester
Forumo taisyklės
Dėmesio! Sritis skirta dalintis technine informacija, klausti klausimus apie Subaru Forester automobilius. Jei norite užduoti klausimą apie pvz. Outback'a - geriausia juos užduoti tam skirtoje srityje.

Bendras forumo taisykles galite rasti paspaudę žemiau esančią nuorodą:
topic2881.html
Skelbti atsakymą
rapas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2010-04-14, 9:30 pm
Auto: 2006 m. Forester 2.5 XT AT
Miestas: Klaipeda

Po stabdzių remonto avarija

Standartinė rapas »

Sveiki, turėjau nelabai malonų nutikimą. Reikėjo pavalyti 2006 m. automatui, foresteriui, suportą, nes viena kaladėlė kartais neatšokdavo iki galo ir vaziuojant cypdavo. Pasistačiau garaze mašiną, pasikėliau gala, įsijungiau N pavarą ir sukinėjau į įvairias puses abu galinius ratus tikrindamas kuris iš jų cypia. Nustačius, viskas buvo suremontuota, tada nusprendžiau prasivaziuoti ir pasitikrinti ar viskas gerai. Esant bėgiui N pozicijai užsivedžiau mašiną ir ketinau užsipompuoti stabdžius, tačiau mašina iškarto šovė atbula eiga, aš pasimetes nuo tokio netikėtumo ant stabdzių, kurie aišku nestabdo, nes dar nebuvau spėjęs užpompuoti. Tik iš antro karto paspaudus stabdį pavyko sustabdyti masiną, tačia jau buvo vėlu, foriko subinė nunešė mano tvorą :shock: gerai kad kablį turėjau kuris ir atliko tvoros griovimo funkciją. Paskui išnaujo užsivedus automobilį viskas gerai, kaip nieko ir nebūtu buvę. Kas čia buvo užėję mano mašiniukui, gal kažkas susiję su tuo ratų sukinėjimu į visas puses, ar koks kompas sudurniavo, trumpai sakant nieko nesuprantu, dabar bijau ir mašiną kaskart užvest. Help paaiškinkit kasnors :???:
2006 m. Forester 2.5 XT AT
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Po stabdzių remonto avarija

Standartinė suboksidas »

Na užvedinėt ant P reiktų. Bet...nemesk į save akmens, nes gal tarp N ir R buvai palikęs? Nepilnai perjungęs? Kito varianto aš nežinau. Užuojauta aišku...daug nukentėjo?
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Virgis75
Forumo dalyvis
Pranešimai: 510
Užsiregistravo: 2010-12-01, 2:30 pm
Auto: Subaru Forester 2.0 Turbo A/T

Re: Po stabdzių remonto avarija

Standartinė Virgis75 »

suboksidas rašė:Na užvedinėt ant P reiktų. Bet...nemesk į save akmens, nes gal tarp N ir R buvai palikęs? Nepilnai perjungęs? Kito varianto aš nežinau. Užuojauta aišku...daug nukentėjo?
Šiaip ant automato bėgio neužvesi... Bent jau nuo kokių 1985 metų ta funkcija pas Toyotas yra, nemanau, kad Subaru būtų išskirtinis... Bent jau 99 Foris, nepilnai pastačius ant N nesikūrė, net myžtelėjau iš laimės, kad kas sugedo... Pas mus buvo panašus bajeris, bet tada mechanikas pats injungė R neužpumpavęs stabdžių, apsukos buvo sukilusios, tad ir šoktelėjo mašina atgal.
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Po stabdzių remonto avarija

Standartinė suboksidas »

Teisingai Virgi, bet gal tai nesuveikė? Galėtų dėl įdomumo pasižiūrėt ar ant R (ar tarpinėj padėty tarp N) užsivestų.
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Virgis75
Forumo dalyvis
Pranešimai: 510
Užsiregistravo: 2010-12-01, 2:30 pm
Auto: Subaru Forester 2.0 Turbo A/T

Re: Po stabdzių remonto avarija

Standartinė Virgis75 »

Nu visko būna...
O autoriui, pas mane refleksas, kad kuriant spaudžiu stabdį, be to, rankinis stabdys kaip Tėve mūsų, visada užtrauktas. O kaip ir rašė, kurk ant P.
rapas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2010-04-14, 9:30 pm
Auto: 2006 m. Forester 2.5 XT AT
Miestas: Klaipeda

Re: Po stabdzių remonto avarija

Standartinė rapas »

Na visada kuriu ant P, nes kitaip užgesines ir rakto neištrauksi. Todėl kai ikiši rakteli, tai nori ar ne, kuri varikli ant P. Tačiau šį kartą refleksas ir iškrėtė išdaigą. Kadangi rakteli buvau palikes spynoje, o perjungėjas ant N pastatytas, o aš kaip visada atsisėdes iškarto automatiškai kuriu ir tuo pačiu spaudžiu stabdį. Kaip taisyklė kol auto neužkurta stabdžio nelabai paspausi. Tad tik motoras užsivedė, koja su stabdziu iki dugno (nes po stabdzių remonto) ir tuo pačiu su didelėm apsukom atbulas dideliu greiciu iš garazo :D . Būčiau linkęs greičio dėžei nurašyti šią išdaigą, gal po ratų sukinėjimo kažkas jai nepatiko, gal tikrai perjungėjas truputi netikslai buvo pastatytas. Bet kokiu atveju šiandiena po darbo prasideda tvoros betonavimo ir lentų dažymo darbai :-( Gerai kad forikas aukštesnis, nes su kita lengvaja būčiau be ratų ir be dugno palikęs.
2006 m. Forester 2.5 XT AT
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: Po stabdzių remonto avarija

Standartinė suboksidas »

Svarbu viskas laimingai baigėsi ir nestovėjo koks žmogus gale... ;) visa kita susibetonuos, nusidažys ir užsipoliruos!
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Vartotojo avataras
vytas911
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1248
Užsiregistravo: 2014-05-26, 10:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: FHD ***
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Po stabdzių remonto avarija

Standartinė vytas911 »

suboksidas rašė:Svarbu viskas laimingai baigėsi ir nestovėjo koks žmogus gale... ;) visa kita susibetonuos, nusidažys ir užsipoliruos!
++
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: Po stabdzių remonto avarija

Standartinė Arturas »

Arba kazkokia mistika, arba zmogiskasis faktorius, nes automatas neuzveda motoro jeigu svirtis nera P arba N padetyse. Cia mazdaug kaip kad vakar girdejau sunaus draugu pasakojima: vaziavo ciuvas su motociklu, spidometras parode 666km, nusifotografavo parodyma, dar nuvaziavo 13km ir motoras uzlinko negyvai.
Skelbti atsakymą