Bevielio ryšio įranga

Kompiuterija, planšetija, išnamioji telefonija ir kitos diskusijos apie Informacines Technologijas
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Bevielio ryšio įranga

Standartinė evilkas »

Sveiki,
Ar yra čia rimtai užsiimančių bevielio ryšio įranga?
Atėjo laikas atsinaujinti linką nuo c-gates iki namo. Jau kokius 6 metus sąžiningai dirba Deliberant 5 Ghz N300 standarto su 18 dbi antena ir 29 dbm išėjimu. Eina apie 80 Mbps. Atstumas apie 3,5 km.
Svarstau tarp Mikrotik, Ubiquiti ir Ligowave (buvęs Deliberant). Anksčiau pirmi du man nepatiko. Įdomu ar kas pasikeitė. Mikrotik lūžinėjo patys, Ubiąuiti neištempdavo greičio. Dabar norėtusi tom pačiom sąlygom bent kokių 400-500 Mbps ar daugiau. Kalbėjau su Katalita, kur prekiauja įranga, bet jie patikino, kad daugiau 200 jokia įranga tokiuom sąlygom netemps. Bet tą patį sakė ir naksčiau, kai pirkau esamą, Sakė, kad daugiau 30-40 netemps. Realiai 80 laisvai.
Taigi galvoju kažką apie 5Ghz AC standarto ir 25-30dbi antena ir apie 30dbm išėjimu. Mana turėtų realiai ( kaimo sąlygom, Alytus :D ) bent 400 realaus pralaidumo būti.

Gal kas turėjo realios patirties su šia įranga ir galėtų pakomentuoti. sujungimas būtu p-t-p.
Paskutinis variantas, jei jis realiai patikimas, būtų idealiausia, nes yra sfp portas ir galėčiau nuo stogo pasijungti optiką, mažiau rizikos viską nukirti per žaibus.

1.
https://www.katalita.lt/details/ligowav ... -20ac.html

2. https://www.katalita.lt/details/ubiquit ... c-500.html

3. https://www.katalita.lt/details/mikroti ... nd-xl.html
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė evilkas »

Prisiskaitęs forumų ir įvertinęs parametrus paėmiau Mikrotikus. Iš esmės dėl SFP porto, mažiau galimybių išmušti visą tinklą kai kur nors šalia debesyse žvaklaidžiai pradeda mušinėt. Nu dar pliusas - du dažniai, ir žinoma daug galimybių prisiprogramuot iki nulūžimo :D
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė Arturas »

Nepabandes nesuzinosi realaus pralaidumo
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė evilkas »

"Ant stalo" išspaudžiau 538Mbps RX ir 430 Mbps TX.
Realiom sąlygom dar nebandžiau. Laukiu galimybės užsilipti ant stogo.
Bet savo pusėje "prisišaudžiau" į ant to pastatį panašų AP, tai signalas apie -41dbm. Matomumas tiesiogins, be jokių kliūčių. Turėtų būti realiai apie 300-400 Mbps.
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Vartotojo avataras
Arūnas
Valdyba / Forumo administratorius
Pranešimai: 7298
Užsiregistravo: 2009-07-15, 9:20 am
Auto: Baltas elektrinis šaldytuvas
Mobilus: +37068786050
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė Arūnas »

Esu sertifikuotas Mikrotik, tai neteko matytyi lužinėjančio Mirkotik nuo 2004 metų nuo kada ir pradėjau dirbti su Mikrotik.
Dirbu tiek su mikrotik tiek su Ubiquity. Ubiquity padręs projektų apie 5, vienas projektas eina ir wifi ir kameros ir visa saugumo sistemą ubiquity

Esminiai skirtumai. Jei reikia priėjimo prie advanced nustatytmų tai Mikrotik yra pasirinkimas. Jei reikia nupirkau pastačiau ir veikia, tai ubiquity. Tiek Mikrotik tiek Ubiquity turi "oro sviesolaidžio" įrenginių. Tinklų apjungimą pats esu daręs tik su Mikrotik kai dar 5GHz dar nebuvo. Tai su 2,4GHz veikė be problemų Vilniaus centre! atstumas žinoma nebuvo didelis, apie 800m, bet ir antennos nebuvo galingo, 8dbi.

Jei kalba eitų apie Mesh sistema, tai tik ubiquity, Mikrotik'as dar atsilieka šiek tiek.

Dar viena pastaba ta kad Ubiquity įrenginiai kaista. Tai jei patalpa nėra vedinama tai rinktis produktus su aktyviu aušininimu.

Deliberant įranga taip pat yra gera, nors pačiam neteko, bet iš kolegų turiu tik gerų atsiliepimų. konfigūravimo prasme, panašiai kaip ubiquity.

jei ankščiau dirbau tik su Mikrotik, tai dabar 50/50 Mikrotik/Ubiquity. O priežastis labai paprasta. Ubiquity turi nerealiai patogų centralizuotą administravimą :) Aš pats namie po daugel metų pradėjau naudoti Ubiquity.
Kas negina laisvės, tas nevertas jos!
Juodasis perlas, su greičio skyle :)
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė evilkas »

Aš anksčiau su Mikrotikais dirbau. Tada perėjau prie Ubiquiti ir galop prie Deliberant. Mikrotikai nelabai tada pasiteisino. Neatsimenu kokie metai buvo. Pradėjom dirbti 2000, o mikrotikus bandėm gal kokiais 2004-2008. Alytuje internetą bevielį tiekėm. Paskui dar rajone darėm.
Dabar proga prisiminti kaip ten kas su tais Mikrotikais. Paėmiau komplektą LHG XL 52 ac (RBLHGG-5HPacD2HPnD-XL) su L3 licencija ptp sujungimui. Šioje savaitėje statysiu kitą galą. Bus matyt kaip realiai veiks.
Man būtent sitų patiko tai, kad yra ir 2,4 ir 5 Ghz, kuriais galima pasidaryti atskirus kanalus duomenims ir valdymui. Aktualu pradžioje eksperimentuojant ir renkant tinkamiausius parametrus. Ir dar du portai. SFP ir RJ45. Nuo stogo kišiu šviesolaidį į swičių. bus didesnis atsparumas žaibams. Maitinimas per poe rj45. Ir 2,4 Ghz per rj45 į atskirą vlaną valdymui. Dar yra minčių balansą tarp abiejų kanalų padaryti ateityje, sumuojant pralaidumus. Bet kadangi nuo mikrotikų buvau labai ilgam atitrūkęs, tai dar neišsiknaisiojau tokio varianto per kelias dienas.
Kaip tik baigiu įrenginėti techninę patalpą namuose, tai bus proga iš karto ir nuo stogo viską atsivesti ir naują įrangą išvandyti :)
IMG_20201115_170551.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Vartotojo avataras
Arūnas
Valdyba / Forumo administratorius
Pranešimai: 7298
Užsiregistravo: 2009-07-15, 9:20 am
Auto: Baltas elektrinis šaldytuvas
Mobilus: +37068786050
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė Arūnas »

Parašyk kaip seksis, labai įdomu. Aš dabar su Mikrotik CHR darbuojuos, niekad nemaniau kad teks kada panaudoti, bet pasirodo tenka ir gana nemažai.
Spintute tai tokia nemaža, spėju ne vien tik tinklo įrangai, bet ir serveriuku bus, ane?
Kas negina laisvės, tas nevertas jos!
Juodasis perlas, su greičio skyle :)
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė evilkas »

CHR, tai čia tipo virualųs routeriai? Nebuvau susidūręs su tuo.
Jo serveriukas bus. Dabar yra tiesiog kambaryje numestas Supermicro 3U dydžio su 2x Xeon, 64G ram ir Raid10 8x4 TB Hdd. Bet jis aišku netelpa į šitą spintą. Jam metrinės reikia. Ir šiaip man tokio net nereikia. Ir elektrą kibirais valgo. Apie 200w srebia, tai apie 20e mėnesiui išeina. Baigs žmona šių metų mokykloje dėstyti webą, tada konstruosiu kažką kito. Nes dabar mokinių puslapius ten laiko ir savo darbinius failus per Nextcloud sinchronizuojasi tarp darbo ir namų. Nu ir aš savo foto archyvą ten laikau RAW. Apgavęs Lightroomą, kad galvotų jog failai vietiniame diske.
Jaučiu konstruosiu kažką iš šito, panaudodamas masyvą su dalimi korpuso ir dar turiu korpusą rack mount 4U kažkokį noname, į kurį sukišiu paprastą PC, iš serverio tik Raid kontrolerį panaudojan. Iš esmės man beveik NASo užtektų. DNS su vietiniais adresais, DHCP, NTP ir kitokia fignia jau susimečiau į Mikrotiką, kuris mano gale dar tik šiaip stovi. Va man tuo ir patiko, kad jame galima daug ko pridaryti, papildomi paketai instaliuojasi.
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė evilkas »

Ir blin, skaičiuoju, kad viskas vos tilps. Jei 4U+3U serveriui, dar viena RJ45 panelė vidaus laidams, nes į tas dvi netilps ( susivežiau tik iš rūsio ir pirmo aukšto ir jau virš 50), viena panelė lauko laidams (kameros, ūkinios pastatas, kur šiuo metu backup serveris stovi), dar vienas swičius su POE maitinti kamerukėms ir dar kažkam. Nu ir gaunasi, kad vos ranką prakišt išeis. Blin, včia vadinasi nusprendžiau susitvarkyt dabartinius laidų kūš....s :D
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė Arturas »

Nu tu ir ufonautas, zvengiu skaitydamas apie tavo namu serveryna...:)))
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė evilkas »

Mėgstu tvarką šioje srityje.
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė Arturas »

Tiesiog mastai kokie nerealus
Vartotojo avataras
evilkas
Valdyba
Pranešimai: 4482
Užsiregistravo: 2009-02-10, 9:32 pm
Auto: H6'02, Forester'01
Skype: x-vilkas
Mobilus: +37069803843
Miestas: Alytus

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė evilkas »

Arturas rašė: 2020-11-17, 10:59 pm Tiesiog mastai kokie nerealus
Tai kad pradedi skaičiuoti kaip kas, tai ir gaunasi.
1. Darbo kambarys- 2 PC pastoviai (mano ir žmonos), kartais trečias būna. 3 printeriai (nespalvotas ir spalvotas lazeriniai, foto printeris). Laptopas dažnai dar būna mano eksperimentams. Dar kartais pora kokių sutvarkymui PC parsitempiu. Wifi stotelė šiaip kam nors prisijungti. Jau 10 rj45 lizdų reikia, kad nereiktų swičiaus kažkokio po stalu laikyti. Ir čia minimalus skaičius, jei nors. O jei nori agredgatinti linkus, nes pagrindinė masė failų serveryje guli ir kai kokiam Lightroomui reikia visą katalogą RAWų susiindeksuoti, tai norisi bent 2 Gbps. Tai lizdų dar daugiau. Normaliam darbui apie Wifi net nekalbu.
2. "Sėdimas" kambarys - tv, TV boxas su androidu, dar yra senesnis Multimedia grotuvas, SAT imtuvas - jau 4 lizdai minimum. dar antra wifi stotelė, nes iš darbinio ne visada traukia. Kelios sienos yra.
3. Svetainė (dabar įrenginėjama) analogiškai kaip 2. kambaryje.
4....
5....
ir t.t.
rūsyje visokia katilinės automatika per eth nuskaitoma, Signalizacija, mano dirbtuvės, tokios kur kompai, kaip žmona išsireiškė, "išverstais viduriais" guli. Ten min 4 lizdų ir wifi stotelės reikia.
Ūkinis/ kiemas - 2 kameros, bus 4 ar daugiau. Wifi, vartų automatika per IP planuojama, paskilabėjimo įrenginys ant vartų bus ateityje. Ir dar kas žino kas bus po kelių metų. Gal blin ir šaldytuvą reiks jungti :D Ai, tiesa virtuvėje yra telikas prijungtas prie tinklo jau :D
tik WC kol kas nereikia :D
Tai vat. Pasimokiau iš ankstesnių klaidų, tai dabar pasiskaičiuoju max darydamas remontą kažkuriame kambaryje.
Русские называют дорогой то место, где собираются проехать
(Rusai keliu vadina tą vietą, kur ruošiasi pravažiuoti)
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė Arturas »

Nu ka as galiu pasakyti. Nieko `#;
Vartotojo avataras
Arūnas
Valdyba / Forumo administratorius
Pranešimai: 7298
Užsiregistravo: 2009-07-15, 9:20 am
Auto: Baltas elektrinis šaldytuvas
Mobilus: +37068786050
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Bevielio ryšio įranga

Standartinė Arūnas »

Nu jo evilkas, su RAW nuotraukom suprantu. Geras greitis ir daug vietos tikrai nepamaišys. Aš sutilpau i 19U spintą. UDM Pro, FreeNAS 8TB, vmware su 16GB RAM. Pradžioj galvojau kameras ant NAS'o, bet spjoviau ir nusipikau Ubiquity kameras. Tai UDM Pro įkišau 1TB nenaudojamą diską. Tai viskas vienoje vietoje, aplikacija ant mobilaus.
komutacine.png
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Kas negina laisvės, tas nevertas jos!
Juodasis perlas, su greičio skyle :)
Skelbti atsakymą