3-ios kartos Forester

naujienos, spauda, straipsniai, atsiliepimai, informacija

Moderatorius: tomazas555

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė jaroslavas »

2. Муфта с превентивной блокировкой работает иначе. Её блокировка происходит не по факту пробуксовки колёс на «основной» оси, а заранее, в тот момент когда требуется тяга на всех колёсах (скорость вращения колёс вторична). То есть блокировка муфты происходит в тот момент, когда вы нажимаете на газ. Также учитываются такие вещи, как угол поворота руля (при сильно вывернутых колёсах степень блокировки муфты снижается, чтобы не нагружать трансмиссию).

Запомните, для подключения задней оси не требуется пробуксовка передней! Блокировка муфты автоматически подключаемого полного привода в первую очередь определяется положением педали газа. В обычных условиях на заднюю ось передаётся около 5-10% крутящего момента, но как только вы нажимаете на газ — муфта блокируется (вплоть до полной блокировки).

Серьезная ошибка, которую уже не первый год допускают автомобильные журналисты — нельзя путать алгоритмы работы автоматически подключаемого полного привода. Система автоматически подключаемого полного привода с превентивной блокировкой постоянно передаёт момент на все 4 колеса! Для неё не существует такого понятия, как «внезапное подключение задней оси».

К муфтам с превентивной блокировкой относятся Haldex 4 (моя отдельная статья по теме здесь) и 5 поколения, муфты Nissan/Renault, Subaru, система BMW xDrive, Mercedes-Benz 4Matic и многие другие. У каждой марки свои алгоритмы работы и особенности управления, это следует иметь ввиду при сравнительном анализе.
http://victorborisov.livejournal.com/226911.html

Pasirodo tiems kas su AT labai svarbu laiku paspausti akseleratoriu (kuo stipriau tuo geriau), tik tada iš prėkio persiduoda į gala ir blokuojasi
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė jaroslavas »

tipo nereikia kuo stipriau?
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė jaroslavas »

po šios dienos Gaižiunu tokios pastabos.
Tai tikrai labiau prekiu varomas Forikas. Su 2-os kartos slidžiame posūkio viduryje kai duodavau gazo forika išnešdavo į išorė. Tai kad teisingai ir be nuostoliu pravažiuoti posūkį reikėjo arba greiti pamažinti prieš posuki, arba lėkti šonu (skandinavian flick). O šis posukio vidury jei pagazuoji elgiasi tarsi FWD, kur suki ten stengiasi važiuoti, prekis ištraukia, bet jei nestipriai. Jei stipriai pagazuoji tada čiožia į išorė. Gaunasi FHI sugalvojo labiau paprastesni valdoma Forika, labiau suprantama paprastiems vairuotojams. Dar vienas dalykas patvirtina kad tai labiau FWD - kai startuoju spaudžiu gaza stipriai ant šlapio asfalto, prekiniai ratai parasisuka. To niekad nebuvo 2-os kartos. Tiesa aš liginu MT su AT

Pavažinėjus per Gaižiunu smėlinus man pasidarė aišku kad AT silpnas dalykas. Iš vietos startuoti - sunki užduotis. Su MT buvo kaifas.
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
Giedrius-Gmc
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1007
Užsiregistravo: 2009-10-11, 10:18 am
Auto: VW Passat '08 2.0 TDI DSG
Miestas: Vilnius

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė Giedrius-Gmc »

Del priekiniu ratu prasisukimo manau taip yra delto, kad standartiskai AT duoda 90% i prieki ir 10% i gala.
Del smelio negaliu lygint, bet AT pas mane labai graziai startuodavo...
Paskutinį kartą redagavo Giedrius-Gmc 2013-02-24, 8:58 am, redaguota 1 kartą(us).
Vw Passat'08 2.0 TDI DSG
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė jaroslavas »

ne standartiškai ,o kai laisvia rieda, nes kai tik pradedi spausti gazo, žiurink kokia danga, vairo pasukimas ir t.t. nuo to priklauso kiek persiduoda į gala
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Icagel
Forumo dalyvis
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 2009-08-06, 9:34 am
Auto: Outback 2.5 AT, 2006, USA
Valstybinis numeris: EOZ 954
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė Icagel »

Cia gal labiau tinka AT vs MT palyginimas ;)
Vartotojo avataras
Artūrazz
Forumo dalyvis
Pranešimai: 7532
Užsiregistravo: 2012-10-20, 11:47 pm
Auto: OUTBACK
Skype: subaru.obk
Mobilus: +37063438822
Miestas: Kauno raj.

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė Artūrazz »

jaroslavas rašė:po šios dienos Gaižiunu tokios pastabos.
Tai tikrai labiau prekiu varomas Forikas. Su 2-os kartos slidžiame posūkio viduryje kai duodavau gazo forika išnešdavo į išorė. Tai kad teisingai ir be nuostoliu pravažiuoti posūkį reikėjo arba greiti pamažinti prieš posuki, arba lėkti šonu (skandinavian flick). O šis posukio vidury jei pagazuoji elgiasi tarsi FWD, kur suki ten stengiasi važiuoti, prekis ištraukia, bet jei nestipriai. Jei stipriai pagazuoji tada čiožia į išorė. Gaunasi FHI sugalvojo labiau paprastesni valdoma Forika, labiau suprantama paprastiems vairuotojams. Dar vienas dalykas patvirtina kad tai labiau FWD - kai startuoju spaudžiu gaza stipriai ant šlapio asfalto, prekiniai ratai parasisuka. To niekad nebuvo 2-os kartos. Tiesa aš liginu MT su AT

Pavažinėjus per Gaižiunu smėlinus man pasidarė aišku kad AT silpnas dalykas. Iš vietos startuoti - sunki užduotis. Su MT buvo kaifas.
Na man irgi kai kada panašiai atrodydavo, bet ko gero supratau kodėl.
Kai greitai išiminėji posūkį galas slysteli ir VDC su ABS'ais galą pristabdo ir ko gero taip gaunasi kaip tu pasakojai, kad panašesnis į FWD pasidaro.
Nes pavyzdžiui mieste pasnigus ant tos slidžios košės ant staigesnio posūkio ar apsisukinėjant davus anglių su 1 "pavara" reikėdavo man gaudyti galą, tai darosi išvada, kad VDC ant didesnio greičio laiko stabilesnį galą ir jam šiek tiek mažiau galios atitenka ir + dar VDC pristabdo, tai ...
Bet kokiu atveju VDC man patinka didelis + jam :)
SUBARU OUTBACK "медведь"
Goodyear Wrangler Duratrac 29"
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė jaroslavas »

ne, aš aiškiai skiriu kada dirba VDC o kada ne
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
Giedrius-Gmc
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1007
Užsiregistravo: 2009-10-11, 10:18 am
Auto: VW Passat '08 2.0 TDI DSG
Miestas: Vilnius

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė Giedrius-Gmc »

jaroslavas rašė:ne, aš aiškiai skiriu kada dirba VDC o kada ne
Neuzsidega lempute? Toyotoj tai uzsidega ir pypset pradeda. Ir dar visas duris uzrakina :)
Vw Passat'08 2.0 TDI DSG
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė jaroslavas »

pirma labai jaučiasi kai traška, ligina auto. Ir lemputė mirksi
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
Arturas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 5317
Užsiregistravo: 2012-02-14, 8:29 am
Auto: Subaru Forester
Valstybinis numeris: CUG 888
Mobilus: +37065658686
Miestas: Vilkonys

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė Arturas »

jaroslavas rašė:po šios dienos Gaižiunu tokios pastabos.
Tai tikrai labiau prekiu varomas Forikas. Su 2-os kartos slidžiame posūkio viduryje kai duodavau gazo forika išnešdavo į išorė. Tai kad teisingai ir be nuostoliu pravažiuoti posūkį reikėjo arba greiti pamažinti prieš posuki, arba lėkti šonu (skandinavian flick). O šis posukio vidury jei pagazuoji elgiasi tarsi FWD, kur suki ten stengiasi važiuoti, prekis ištraukia, bet jei nestipriai. Jei stipriai pagazuoji tada čiožia į išorė. Gaunasi FHI sugalvojo labiau paprastesni valdoma Forika, labiau suprantama paprastiems vairuotojams. Dar vienas dalykas patvirtina kad tai labiau FWD - kai startuoju spaudžiu gaza stipriai ant šlapio asfalto, prekiniai ratai parasisuka. To niekad nebuvo 2-os kartos. Tiesa aš liginu MT su AT

Pavažinėjus per Gaižiunu smėlinus man pasidarė aišku kad AT silpnas dalykas. Iš vietos startuoti - sunki užduotis. Su MT buvo kaifas.
Taip ir yra. Cia AT ir MT deziu specifika. As taip nelabai priverciu slyst gala nors ir spaudziu, netgi 1 pavara. Pagrinde varo priekis.
Vartotojo avataras
Artūrazz
Forumo dalyvis
Pranešimai: 7532
Užsiregistravo: 2012-10-20, 11:47 pm
Auto: OUTBACK
Skype: subaru.obk
Mobilus: +37063438822
Miestas: Kauno raj.

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė Artūrazz »

jaroslavas rašė:ne, aš aiškiai skiriu kada dirba VDC o kada ne
Na nežinau, pas mane lemputė vietomis praktiškai neužgesdavo, o ABS'ų darbo negirdėjau, tai arba nekreipiau dėmesio arba variklis tą garsą užgoždavo :?
SUBARU OUTBACK "медведь"
Goodyear Wrangler Duratrac 29"
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė jaroslavas »

kai pirkau buvo pakeistos visos kaladėlės, pravažiavau 30000 km ir jau reikia keisti, važiavimas 40 mieste 60 užmiestyje - :shock: va ka reiškia VDC ir driftai su bekelė :-( kaladžiu kokybė vidutiniška, mieste be driftu, ramiai. Išardžius - visos sudegintos :shock: va tau ir buksacija :D kaip diskai neišsikreivino nesuprantu, nors atrodo žinau - kaladės minkštos matyt pačios nukentėjo o diskai sveiki.
Dar vienas 3-ios kartos pliusas palyginus su 2 - nėra problemu su pačiais stabdžiais, kurios turėjau su anais.
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
suboksidas
Valdyba
Pranešimai: 10962
Užsiregistravo: 2012-06-21, 10:29 am
Auto: Subaru Forester s-turbo AT
Mobilus: +37067447212
Miestas: Vilnius

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė suboksidas »

jaroslavas rašė: Dar vienas 3-ios kartos pliusas palyginus su 2 - nėra problemu su pačiais stabdžiais, kurios turėjau su anais.
O antros buvo, kad nepakako galios stabdymo?
Bekelės impreza ir savaitgalinis forikas :)

Legasiukas ir Impreziukas atia.
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: 3-ios kartos Forester

Standartinė jaroslavas »

daug kas skundžiasi - tipo jo, jėgos mažai, nėra informativumo
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Skelbti atsakymą