HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Kompiuterija, planšetija, išnamioji telefonija ir kitos diskusijos apie Informacines Technologijas
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė jaroslavas »

Labas. gal nemažai kas žino, kad Džiugintas turi faina užsiėmima - laisvalaiki daryti vaizdo klipus, ir jis dirba su HD.
Tai aš nupirkus HD kamera, susidariau su HD apdorojimu, peržiūra ir t.t. Na ir pradėjau bendrauti su Džiugu, per PM. Jis sutiko kad aš padaryčiau atskira tema su mūsų susirašinėjimais. Mes tikimės kad tai padės naujokams, o gal net specams, susidoroti su HD medžiaga. Taip pat tiems kas galvoja nupirkti HD kamera.

Jaroslavas (toliau J): Labas. Su kokia programa tu apdoroji video AVCHD formata (na full HD)?
Džiugintas (toliau D): sveikas, apdoroju su pinacle stiudio 14 HD, tinka ir corel video studio, cyberlink power director ( iš naujesnių versijų).Šiaip patartina ir kompas kad būtų kuo daugiau branduolių ir ram-tada greičiau apdoros.
J:AMD phantom 4 brandoliu 2.3 GH. Ar užtenka?
O tu pinacle pirkai ar per torrent? o Ulead neturi tokios programos? nes prieš tai naudojau Ulead video studio 11 plius ir jis nesupranta HD failu, na pvz fff.mp4
D:turėtų užtekt tokių parametrų. Pinnacle siunčiausis iš torentų. Gali bandyt naudot corel video studio pro x3-nes ši programa pradėjo eit vietoj unlead, o unlead jau nebeliko. Gal šiek tiek valdymas sudėtingesnis, bet su HD medžiaga dirba puikiai. :mad:
J:dėkui už info. Pasirinkau Pinnacle. nes tai pati geriausia, ir tu žinai, ir pamoku yra
D:šiaip tai manau, kad geriausia, vienintelis nedidelis trūkumas,kad norint apdirbtą video medžiagą išsaugot mpeg4 formatu, kurio kokybės ir užimamos sąntykis geriausias-neduoda kelt daugiau kaip 12 mb/s, nors man to užtenka. o kokią versiją naudosi? Kiek vietos užima?
J:Pinnacle.Studio.Ultimate.Collection.14.2009.PC 2.88 GB
Kaip suprantu tu nepatenkintas apdorojimo greičiu? tipo lėtai apdoroja?
D:Ne, tiesiog toks maksimalus bitrate (video+audio duomenų srautas) galiniam rezultate įmanomas mpeg 4 kodavimu, o tarkim mano kamera filmuojant 1080 p 60 fps rezoliucija sugeba sukurt maksimaliai 24 mb/s, reiškias galutiniam rezultate neįmanoma išgaut tokios geros kokybės, kokia yra neapdorojus failo.
Siūlau dar parsisiūst (mirillis) splash lite player-idealus full hd medžiagai žiūrėt.
J:ir tipo nera tokios programos kuri apdorotu be kokybės praradimo?
o mirilis jau siunčiu, dėkui
D:neradau dar programos, kuri po redagavimo paliktų tą patį formatą be pakeitimų. Bet kokiu atveju konvertuoji kad ir į tą patį formatą, bet kokybė nors ir nežymiai vistiek pablogės. Šiaip paprastam klipukų sujungimui naudoju programėlę mp4cam2avi v2.83, sujungia greitai ir be kokybės praradimo.
J:o splash, pajungus kokybės pagerintojus tikrai žymiai geriau rodo negu kiti grotuvai, dėkui tau už info
D:Na va ir tau prasidės žaidimai su hd medžiaga ir geriausios kokybės ieškojimais ;). Po šiai dienai vis bandau tobulinti geriausius rezultatus. Kokiu video bitrate ir kadrų(fps) skaičium filmavai? M2.ts tai yra mpeg2 transport stream formato failai. Juos galima matyt tik per pc ir kai kuriuos media grotuvus. Tiesiogiai per dvd grotuvą nematysi. Jei tavo dvd grotuvas palaiko aukštą raišką bandyk su pinnacle įsirašyt hd dvd formatu. Bet po kiekvieno įrašo gadinsi po diską. Jei tavo dvd grotuvas skaito ir paprastai įrašytus mpeg2, xvid, dvx, failus į perrašomus diskus, pasidaryk su pinnacle failų pavyzdžių šiais formatais, kad video bitrate skaičius, fps skaičius būtų kuo artimesnis originalui. Iš išvardintų artimiausias mpeg2, čia irgi reik eksperimentuot pinnacle prieš pat konvertavimą opcijose-bandyti su vbr ir cbr, nes kartais rezultatas stipriai skiriasi. Pradžiai siulyčiau rintis išvesti failą su 1280x720 raiška su dvd per hdmi jungtį, nes telikas daugiau nepalaiko ir gali failo išvis nematyt,o po to ir su full hd. Šiaip aš pc jungiu prie teliko per hdmi laidą, tai su dvd grotuvais ne taip dažnai tenka eksperimentuot, nebent pagal užsakymą kokį filmuką darau ;) Tai kokią kamerą įsigijai? Parašyk tikslų modelį, galėsiu panagrinėt.
J:Džiugai, aš iš Panasonik perrašiau failus i kompa, gavau išplėtima .m2ts. VLC groja su trukčiojimais, ir tik Splash puikiai rodo. Kas tai per failai? O mano dvd player Philips su HDMI jungtimi apskritai nerodo. Ka daryti? Konvertuoti? I ka?
D:Keista, kad tau gavosi m2.ts failas :? Charakteristikose rašo, kad filmuojama mpeg4 avchd, tai turėtų gautis mp4 failas. Gal tu kapturinai su kokia nors programa tiesiai iš kameros į pc? Jei taip tai galėjo pasikeist formatas. Jei taip, tai pabandyk išėmęs kortelę paprastai perkelt į kompą-turėtų būt mp4, o tai bent jau man patogesnis formatas. Dėl diskų turėjau omeny, kad sugadinsi daug diskų, darydamas bandymus, nes rašant dvd formatu į dvd ar dvdrw diską, jį programa, įrašius filmą ar klipuką automatiškai finalizuos ir jo antrą kartą nepanaudosi, todėl bandymams toks diskas tinka tik rašant xvid, divx failus data režimu. Jei tik turi galimybę-junkis kompa per hdmi prie teliko, nes joks dvd ar media grotuvas taip kokybiškai neatkurs kaip kompas, dar ir tas pliusas, kad per kompą ir tv galėsi žiūrėt įrašus 50 kadrų per sekundę greičiu, o tai daug lygesnis ir detalesnis vaizda nei 25 kadrai per sekundę, kuriuos gauname rašant dvd. O 50 ar 60 fps dvd ar kiti media grotuvai neskaito. Kitiems, kas neturi kompu, o tik dvd grotuvus teks rašyt dvd formatu. :?: Tavo kamera maksimaliai sukuria 1080/50i failą, prijungus prie teliko mirillis grotuvas sugeba perdaryti į 1080/50p (pasižiūrėk grotuve: playback options/best video(1080i-1080p), t.y. progresyviai atkuria ir dingsta galimi kvadračiukai ar nežymios linijos, kurios kartais būna filmuojant 1080i režimu ir tamsesnėje vietoje staigiai pasukus kamerą. Jei su pinnacle bandysi konvertuot į kitą formatą išėjime pasirink 25 kadrus per sekundę, nes bent jau mp4 failą apdirbus ir vėl išsaugojant mp4 formatu, kokybė suprastėja. Bet gal m2ts bus ir kitaip, čia aju teks bandyti. Parašyk su kokia programa sujungi klipukus į vieną.
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas

Standartinė jaroslavas »

Tęsinys:

J:recording mode and transfer rate - HA 17 Mbps (VBR). Ar tai?
Fps - 1080/50i
rašai kad su Pinaccle galiu irašyti i HD dvd ir sugadinsiu diska - o su DVD -RW?
http://www.fotofabrikas.lt/items/Tik-i- ... -SD66.html" onclick="window.open(this.href);return false; va ši stebukla, nes už tokia kaina nėra lygiu. Aš nustebės dėl optinio stabilizavimo - super.
Gera mintys prie teliko hdmi jungti ir leisti per kompa. Bet norisi kitiems duoti dvd diska kad pažiurėtu per dvd grotuva. Bet galima gi ir per kompa su Splash - ar taip?
D:teisingai, tavo kamera naudoja avchd m2ts plėtiniu, o mano mpeg 4 avc/h264, t0dėl ir konteineris mp4. Vakar dar susikūriau iš mp4 failo m2ts failą, tai su programa mediainfo (siūlau ir tau ją parsisiūst) rodo kad pagrindinis formatas BDAV(blue ray), o kodekas avc. Vakar išsiaiškinau, kad m2ts plėtinius naudoja ir avchd. O čia imetu nuorodą, kur rasi daug įdomios informacijos apie adrų skaičius ir progresyvų bei interlaced skanavimus ir t.t. :
http://www.videomax.ru/forum/forum_post ... x1080-5060" onclick="window.open(this.href);return false;
J:Na ikišau SDHC kortelė i kompa, ir išsiplėtimas .mts. Kas tai?
O irašus iš kameros perkeliu i kompa taip - pajungiu USB, atsidaro programa HD writer Ae (buvo pakotėje tokia programa) ir ji atsidaro , suranda kameroje failus ir aš perrašinėju. Viskas. Ar tai caprturinimas?
Blin paskaičiau tavo rašliava toliau - einu mėgoti, per sudetinga šian. Bet kovosiu iki galo
D:Tavo nuorodoje radau atsakymą-vistik neklydau : reiškias tavo kamera filmuojanti mp4 formatu, tačiau failas supakuotas į mp2 konteinerį:
Независимо от носителя данных AVCHD-видеокамеры, видео на носителе хранится в файлах с расширением mts или m2ts. Это сокращение от MPEG2 Transport Stream — название контейнера, в котором хранится AVCHD-видео. Контейнер — это "оболочка" для хранения данных, которая "не знает" о том, какие форматы данных (видео, звук) хранятся внутри. В частности, в контейнере MPEG2 TS может храниться видео в форматах MPEG2 или MPEG4, и звук в самых разных форматах (MPEG Audio, несжатый Linear PCM, AC3/Dolby Digital, и другие).
J:va ka radau
Q: Любое ли видео высокой четкости (HD), закодированное с помощью формата AVC, является видео в формате AVCHD?
A: Нет, не любое. Стандарт AVCHD для бытовых видеокамер, кроме собственно формата сжатия видео AVC, регламентирует обязательное использование аудиокодека AC3 (Dolby Digital) и контейнера Transport Stream (расширение файла M2TS/MTS). Несоответствие хотя бы одному параметру не позволяет называть такое видео AVCHD. Так, помимо AVCHD, в некоторых бытовых видеокамерах применяется запись видео в формате AVC высокой четкости (HD) в контейнер MP4 (при этом используется аудиокодек AAC) или контейнер MOV (QuickTime). Специального термина для такого видео нет, условно его можно именовать AVC HD (через пробел) — другими словами, видео высокой четкости со сжатием в формате AVC.
Ta va, AVCHD sukurė Sony su Panasonic. Ir mano kamera naudoja tikra AVCHD su m2ts. O tavo netikras AVCHD.
http://www.ixbt.com/divideo/digital-vid ... aq.shtml#1" onclick="window.open(this.href);return false;
D:Ne, čia jau neišsipakuoja be konvertacijos . O to visai ir nereikia, nes pinacle puikiai kramto ir m2ts,(ko nedaro kai kurios kitos programos), praktiškai be kokybės praradimo. Todėl negadink kokybės ir su konverteriais nekonvertuok. Patikrink, gal tavo pridėta komplekte prie kameros programa sujungia failiukus ir palieka originaliu formatu. Jei ne-rašyk bendrom pajėgom ieškosim geriausio varianto. Ta diskusija man atnešė daug naudos-skaitant tuos rusiškus forumus , kur tu nurodei ir kur pats radau, atradau daug dalykų, ko anksčiau neradau lietuviškuose forumuose. Jei bus kažkokių problemų-rašyk, nes patikėk, tas kokybės paieškų kelias labai ilgas.....Bandysiu pasidalint patirtimi.
J:tai dabar reikia teisingai išpakuoti? o su ko?
D:Pasirinkimas teisingas, nes tavo originalus failas ir yra mpeg4, tik kad įpakuotas į mpeg2 konteinerį. Dar gali pabandyt įsirašyt į kompą kodekų paką pasieškok torentuose ir rinktis avi opciją, po to uždedi varnelę nustatymuose, kad rodytų visus kodekus ir atsidariusioj lentelės išsirenki xvid kodeką. Poto spaudi configure ir paties kodeko nustatymuose(ten yra kokybės juosta ) nustatai ant 5 arba 6 , tada gausi xvid failą su maždaug 24 MB/S bitrate( kuo nustatomas skaičius didesnis, tuo mažesnis bitrate, nes su skaičium 1 gaunasi apie 40 mb/s) Šitas kodeko plėtinys man dar labiau patinka negu mp4, o dydis panašus. Gali dar bandyt dar vieną konvertavimo būdą: toje skiltyje, kur rašyti diską pasirinkti AVCHD arba blue ray diską, nustatymuose uždėti varnelę, kuri leidžia disko iškarto nerašyt, o išsaugot failą ir gausi labai geros kokybės, originalaus dydžio failą su plačiu bitrate diapozonu ir labai greita konvertacija. Tavo failiuko atsiūst nepavyks, nes skype nenaudoju. Parašyk kokie tavi windowsai, patarsiu dėl kodekų.
J:su xvid nesigavo, nerandu kokybės juostos. ir codec xvid mpeg4 720*576, kito nerandu. Fignia kažkokia.
Su avsch disk kokybe gera, bet yra juostos. O progressive nera galimybiu pasirinkti.
Su blue ray nustačius progresyve - vistiek matau juostos. Ir kokybe nesiskiria nuo mano laimėtojo.
O mano windows Xp su Sp2
J:Labai malonu iš tavo pusės. O LT kalba apie technika aš niekad neskatau. Tik rusų. ta nuoroda super, aš tik pradėjau skaityti. daug irgi sužinojau ir sužinosiu.
Ant dienu bandisiu su originalia programa HD writer AE pažaisti
D:Parašyk koks dvd grotuvo modelis pas tave, per kokį laidą jungi, kokiu būdu rašei į diską medžiagą. Ir įdėk yotube normalią nuorodą, nes ne tokią įdėjai. Ar nebandei kitų formatų kur rašiau?
J:Na po keleta valandu tirimu, man laimėjo šis failo tipas File type - MPEG- 4 , o preset (na kitas tipas) - HD 1080p. Aš viena maža klipa iš kameros irašinėjau per Pinnacle visais file type. Po to lyginau vaizdo kokybe ant dvėju ekranu. Tai lyg žmona pastebėjo kad MPEG2 HD 1080p truputi geresnis, bet aš nematau skirtumo. O tarp ju failo dydis 20 MB prieš 50 MB - dydelis. Ir net originalas MPEG2 ts custom su 17000 kbs pralaimi (o tas juostos , na interlaced tai besina).
Na va, su progressive rodo be juostu, nedaug vietos užima, ir rodo puikiai. Tiesa mano laimėtas file type turi 12000 kbs, bet kaip minėjau jis rodo net geriau už 17000 originala. Dar tiesa, laimėtojas rodomas per VLC, per Media Player classic, o originalas arba trukčioja, arba nerodo.
Dabar tu darei tokio tipo atranka? ar matai trukumu mano pasirinkime?
Aš galiu tau vakare per skype persiusti mano tos klipus
tiesa, tarp mažos apimties kodeku mane nustebino divx, rodo liuks, bet raiška maža 1280*780
D:Dvd grotuvas matau pas tave labai neblogas. Pabandyk įsirašyt divx ir mpeg4 failus į išorinį diską arba flešą(bet flešas turi būti greitas, kad spėtu duomenų srautą perduot), manau, kad turėtų skaityt. Beje kokį kadrų per sekundę skaičių nustatai kai perkonvertuoji? Ar į DVD diską rašei kaip data failus ar ne? Dėl hdmi jungčių gali būt ramus-kameroje mini hdmi reikia tik laido tinkamo.
J:ka tu dabar patarei , ta esu parašes ir padarės irašius i DVD diska kaip data failus. Eina tik divx ir mpeg 2 dvd 720p.
o koks turi buti hdmi kabelis?
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas

Standartinė jaroslavas »

Tęsinys:
J:http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum
va čia idėjau geriausius formatus
Videogaga nepriima MPEG4, o MPEG 2 priima, bet kokybė tai prasta
http://videogaga.one.lt/video?id=oxflcrpljkflldzium" onclick="window.open(this.href);return false;
D:Jei nori tiesiai iš kameros žiūrėt turi būt vienas galas hdmi, o kitas mini hdmi. Keista, kad iš išorinio disko nerodo per usb, matyt dvd supranta tik tuos failus.
J:jo, instrukcijoje taip ir parašyta.
O buna perėjimas iš didelio hdmi i mini?
J:idėjus i yuotube, pats dabar žiuriu kaip atrodo, tai mpeg 2 ts custom trukčioja, o MPEG 4 HD 1080p liuks
dar pažiurėjau MPEG2 ts avchd - irgi trukčioja, stringa, ir garsas dingsta. Na nevirškina tube ts formato
Bet failus su interlaced tube perdaro matyt i progressive - nes nematau juosteliu
D:ne prėjimas, olaidas toks būna, jei komplekte nebuvo-reiks pirkt. Padarusiu tau screenshotu kaip xvid sukonfigūruot.
J:http://www1.uk.shopping.com/Sharp-LC-32GA6/info va toks pas mane tv ir joks HD nerodo, tai bandau su rezoliucija 720p
Na va gavosi kad iš šiu formatu
divx full 169 720p
for tv mpeg 2 dvd 720
for tv mpeg 2 hd 720p
for tv mpeg 4 hd 720p
for tv WM high qual pal
Tik mpeg 2 dvd 720p - bet rodo tai liuks, nepaliginsi su paprastu DVD ( DVD ir DVD 720p tas pats ar ne?)
http://www.youtube.com/watch?v=Gapj9zsuQ7I" onclick="window.open(this.href);return false; tai pirmas klipas, o kitus pamatisi paspaudus ant mano niko
DVP 5980 Philips - toks. Ir ka dabar pamačiau - jo ir tv HDMI jungtis didesnė už kameros, matyt senas modelis, žalia rūta...
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi" onclick="window.open(this.href);return false; ... nformation
I dvd diska irašiau per Nero, jungiau per HDMI out
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas

Standartinė jaroslavas »

Jei kas žino daugiau prašome pasisakyti
O aš toliau tęsiu tirinėjimus
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė jaroslavas »

Įdomus postai iš kitu forūmų:
Продолжаю. Для начала договоримся, что критерием оценки является визуально наблюдаемое качество ролика при его просмотре, которое также некорректно оценивать качеством стопов, скринов и т.д., полученных путем использования различных программ. Это качество, в свою очередь условно можно подразделить на качество детализации изображения и качество динамики ролика. Для начала сравнения сотрем "случайные черты" - устраним неправильное воспроизведение интерлейса, если таковое имеется. О наличии неправильностей воспроизведения интерлейса может свидетельствовать наличие "гребенок" при воспроизведении динамических сюжетов. Гребенок при правильном воспроизведении интерлейса быть не должно!!! При воспроизведении на ЛЮБОМ телевизоре гребенок не будет в принципе, потому что режим интерлейса для любого телевизора (включая LCD и плазму) является родным. А при воспроизведении на компе правильное, без гребенок, воспроизведение тоже не сложно. Нужно только включить правильный плейер, формирующий на мониторе компа интерлейсную развертку. Закоренелым заблуждением является то, что народ привык считает телевизоры LCD и плазму устройствами с чисто прогрессивной разверткой, внутри которого сидит "хитрый" деинтерлейсер - нет, это не так. Другим заблуждением является то, что народ считает развертку компьютерных мониторов чисто прогрессивной, и поэтому необходимость деинтерлейсинга фатально неизбежна - это тоже весьма распространенное заблуждение. Итак, постарайтесь достичь правильного воспроизведения (без "гребенок") интерлейса, либо на TV, либо на мониторе компа, но без деинтерлейсинга. И пойдём дальше.

До 1970-х годов Интерлейс был основным в устройствах отображения, до тех пор пока для компьютерных мониторов не понадобился прогрессив. Интерлейс и сейчас используется в ТВ стандартного разрешения и является частью стандарта вещания HDTV 1080i. Однако другие устройства отображения, такие как: LCD (ЖК), DLP (проекторы) и плазмы не используют интерлейс - им это не нужно. Наоборот, им приходится деинтерлейсить интерлейс, доводя сигнал до своей родной прогрессивной развертки. Эта дополнительная функциональность удорожает устройство отображения. В настоящее время устройства с прогрессивной разверткой доминируют на рынке.


Насчет телевизоров доказательство весьма тривиальное. Подайте на вашу 55 дюймовую плазму m2ts-интерлейс прямо с камеры (тот где у Вас движутся автомобили, например), через HDMI. И попробуйте найти гребенки. Искать придется долго. Аналогично - через HDMI на монитор компа. Пусть откликнется тот, кто найдёт. Не найдёт никто и никогда. Это - физика.
З.Ы. Друзья мои, мы находимся в начале пути. Финиш - доказательство того, что 50р - мастдай. Наберитесь терпения.
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė jaroslavas »

Džiugintai, Pinnacle 14 nerandu mygtuko Smart movie (http://www.ixbt.com/divideo/autoediting1.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;). Tipo su jo gali greitai sukurti filmuka, automatizuotai. gal tai pilnoje versijoje yra, kur 32 GB?
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė jaroslavas »

Džiugai, kas čia per fignia (šaltinis http://www.ixbt.com/divideo/studio10-2.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;)-
Вопросы подготовки к монтажу видео, полученного с разных источников, следует рассмотреть подробнее. Если у вас имеется видеофайл, и он нормально воспроизводится на ПК, это еще не значит, что он готов к редактированию в Studio. Большинство ошибок совершается на самом первом этапе, этапе подготовки, или захвата, видео. Устранить эти ошибки в дальнейшем будет очень непросто, а то и вовсе невозможно. Почему так происходит? Все дело в том, что любой видеофайл состоит из двух частей: видеопоток и аудиопоток, причем каждый из них обычно имеет сжатие, применяемое с использованием огромного количества самых разных алгоритмов.

Оптимальным решением для комфортной работы в Studio является видео, сжатое по алгоритму AVI DV. В этом случае видео сжимается от исходного всего в 5 раз, при этом качество его на глаз не изменяется, либо изменяется незначительно. Этот формат видео имеет следующие характеристики:

* Разрешение кадра: 720х576, 25 кадров в сек PAL/SECAM; 720x480 30 кадров в сек NTSC
* битрейт (число бит на секунду видео): 25000 Кбит в сек
* Размер файла: 60 мин видео примерно равно 13 ГБ на жестком диске
* Тип сжатия: покадровое сжатие, с фиксированным битрейтом

Единственным недостатком является все еще большой размер файлов DV: на стандартном DVD 4,7 ГБ помещается не более 20 минут видео. Этот стандарт идеален для редактирования, так как имеет фиксированный битрейт, и каждый кадр здесь упакован независимо от других, что позволяет безболезненно разрезать видео с точностью до одного кадра, и накладывать эффекты также на любое количество кадров.

Ar tu taip darai? Tipo pirma sukurti klipa i AVi DV, tada tik su jo daryti montavima?
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė jaroslavas »

Dar idomu sužinoti ka rodo pas tave testas iš Pinnacle
Mano va toks - Paveikslėlis



dar klausymas - kas yra plugin? http://www.ixbt.com/divideo/magic-bullet-looks.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
ir dar - kai Pinaccle pradeda kurti klipa, pastoviai siganalizuoja BackUPS, tipo perkrova. Kokio perkuno?
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
Dziugintas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: 2010-03-26, 7:40 am
Auto: SUBARU FORESTER SJ 2.5 6mt
Valstybinis numeris: JBZ 128
Mobilus: +37068659908
Miestas: Kaunas

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė Dziugintas »

jaroslavas rašė:Džiugai, kas čia per fignia (šaltinis http://www.ixbt.com/divideo/studio10-2.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;)-
Вопросы подготовки к монтажу видео, полученного с разных источников, следует рассмотреть подробнее. Если у вас имеется видеофайл, и он нормально воспроизводится на ПК, это еще не значит, что он готов к редактированию в Studio. Большинство ошибок совершается на самом первом этапе, этапе подготовки, или захвата, видео. Устранить эти ошибки в дальнейшем будет очень непросто, а то и вовсе невозможно. Почему так происходит? Все дело в том, что любой видеофайл состоит из двух частей: видеопоток и аудиопоток, причем каждый из них обычно имеет сжатие, применяемое с использованием огромного количества самых разных алгоритмов.

Оптимальным решением для комфортной работы в Studio является видео, сжатое по алгоритму AVI DV. В этом случае видео сжимается от исходного всего в 5 раз, при этом качество его на глаз не изменяется, либо изменяется незначительно. Этот формат видео имеет следующие характеристики:

* Разрешение кадра: 720х576, 25 кадров в сек PAL/SECAM; 720x480 30 кадров в сек NTSC
* битрейт (число бит на секунду видео): 25000 Кбит в сек
* Размер файла: 60 мин видео примерно равно 13 ГБ на жестком диске
* Тип сжатия: покадровое сжатие, с фиксированным битрейтом

Единственным недостатком является все еще большой размер файлов DV: на стандартном DVD 4,7 ГБ помещается не более 20 минут видео. Этот стандарт идеален для редактирования, так как имеет фиксированный битрейт, и каждый кадр здесь упакован независимо от других, что позволяет безболезненно разрезать видео с точностью до одного кадра, и накладывать эффекты также на любое количество кадров.

Ar tu taip darai? Tipo pirma sukurti klipa i AVi DV, tada tik su jo daryti montavima?


ne, šitaip tikrai nedarau, tu be reikalo skaitai senus aprašymus apie pinnacle video studio 10 programą, pas tave juk 14 versija gerokai tobulesnė. iš to straipsnelio, kaip supratau kalba eina apie video medžiagą kapturinimą tiesiai iš kasetinės ar dv kameros. Pluginai tai yra įskiepiai į programą, tai yra esami ir papildomi vaizdo efektai, titrai ir t.t.
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė jaroslavas »

dėl AVI dv supratau, dėkui.
Dėl plugin - kur jie slepiasi Pinnacle?
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
Dziugintas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: 2010-03-26, 7:40 am
Auto: SUBARU FORESTER SJ 2.5 6mt
Valstybinis numeris: JBZ 128
Mobilus: +37068659908
Miestas: Kaunas

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė Dziugintas »

jaroslavas rašė:Džiugintai, Pinnacle 14 nerandu mygtuko Smart movie (http://www.ixbt.com/divideo/autoediting1.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;). Tipo su jo gali greitai sukurti filmuka, automatizuotai. gal tai pilnoje versijoje yra, kur 32 GB?

Kiek atsimenu ši funkcija yra ir tavo turimoje versijoj. Viršuj kur yra pasirinkimai spaudi trečią nuo dešinės nustatymą ir atsivėrusiuose pasirinkimuose matysi užrašą "create smart movie". Bet ši funcija manęs nesužavėjo, nes visada apkarpo tavo įdėtą video medžiagą ir daro tai savo nuožiūra, o ne tai kaip tau reikia. Ši funkcija visiškiems tinginiams `)'/

Pluginai automatiškai susiinstaliuoja instaliuojant programą ir slepasi jie program files/pinnacle ir t.t. priklausomai nuo to kur nurodei suinstaliuot programą. Tai yra visi efektai, su kuriais programa dirba. Tuo mano programa 32 gb ir skiriasi nuo tavosios, kad tą programos dydžio skirtumą sudaro pluginai.
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė jaroslavas »

Va dabar aišku, dėkui. radau, o dėl 32 Gb, matysiu ateiti
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
jaroslavas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 14380
Užsiregistravo: 2008-12-19, 4:46 pm
Auto: Kia e-Soul, Caravelle
Skype: jarnerka1
Mobilus: +47 47732451
Miestas: Oppland
Susisiekti:

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė jaroslavas »

Džiugai, va ka radau dėl Interlace ir Progresive

Как бороться с "расческой", и нужно ли это делать?

В большинстве случаев с эффектом "расчески" бороться не нужно. Как уже было сказано в ответе на предыдущий вопрос, при воспроизведении видео на телевизоре "расческа" не видна. Поэтому, если видео введено в компьютер с целью изготовления и записи DVD для просмотра на телевизоре с бытового DVD-плеера, то нужно при работе с видео в компьютере просто не обращать на "расческу" внимания, а результат монтажа видео смотреть на телевизоре.

Однако, никто не мешает смотреть его и на компьютере: многие программные плееры умеют "на лету", прямо во время воспроизведения, убирать этот эффект. Например, они могут показывать полукадры последовательно по отдельности, так же, как это делает телевизор, с частотой в 2 раза выше, чем частота кадров (такой режим воспроизведения условно называется "BOB"). Либо они могут "смешивать" два полукадра, получая из них прогрессивный кадр (режим "Blend"). Режим показа интерлейсного видео зависит от конкретного плеера и его настроек, но в любом случае это не требует предварительной обработки видео с целью "уничтожить" полукадры.

Если же по каким-то причинам хочется сделать прогрессивное видео (этот процесс называется деинтерлейсинг, deinterlacing) еще при перекодировании, то в программах перекодирования и обработки видео обычно есть возможность это сделать. Впрочем, качественный деинтерлейсинг требует довольно сложного анализа движений в кадре, в противном случае будут возникать "двоящиеся" контуры из-за смешивания двух полукадров. К сожалению, большинство монтажных программ умеет делать только такой деинтерлейсинг (либо еще более примитивный, когда один из полукадров попросту "выкидывается" — при этом еще и теряется вертикальная четкость), поэтому всё же лучше сохранять интерлейсное изображение, и пользоваться для его воспроизведения "правильными" программными плеерами с режимом деинтерлейса "ВОВ" (например, PowerDVD, BSPlayer, VLC и др.).

žinok pažiurėjau video per Tv ir nematau juostu, o VLC puikiai irgi susitvarko su deinterlace BOB. Ka manai? Aš jau nebesuprantu ar irašyneti klipus su i ar su p
e-mail: jaroslavas@foresterclub.lt. +4747732451
Vartotojo avataras
Dziugintas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: 2010-03-26, 7:40 am
Auto: SUBARU FORESTER SJ 2.5 6mt
Valstybinis numeris: JBZ 128
Mobilus: +37068659908
Miestas: Kaunas

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė Dziugintas »

Jei nededu jokių efektų ir kitaip neadirbinėju medžiagos, geriausia tik sujungti klipus ir palikti originalų formatą( bet tam naudojamos kitos programos sujungiančios klipus ir paliekančios originalius neperkoduotus failus ), tokiu atveju išsaugoma maksimaliai gera kokybė. Pasinagrinėk savo kamerą, nes pvz. maniškė leidžia klipus sujungti dar kameroje. O jei perkoduoji-manau geriau rinktis 1080P, nes programa tai daro lėtesniu, stabilesniu režimu nei grotuvas, kuris peržiūrint, naudoja didelį duomenų srautą iškarto ir deinterleisinant matosi šioks toks susiliejimas ypač kur kamera atlieka greitus judesius. Paanalizuok tą dalyką-turėtum skirtumą pastebėt. Matyt teksto autorius turi omeny kitas programas, o ne pinnacle, kuri turi pakankamai dideles galimybes galimybės ir kažkodėl nepamini naujoviškesnių plėjeriu, kaip kad ir km player, kuris tikrai daug geresnis ir galingesnis nei bs player.

Kas liečia dvd formatu rašant, tas pasirinkimas ar i ar p režimu rašant manau reikalingas tam , kad pvz tavo dvd grotuvas(paskaityk grotuvo instrukcijos 2 lapą) palaiko progresyvų skanavimą, todėl geresnė kokybė turėtų būti įrašant i režimu, o grotuvas pats jau į TV perduos progresyvų (tai išbandęs esu su mpeg2 interlaced video medžiaga su mpeg4 nebandžiau, bet manau, kad tas pats-reiktų pabandyt) . Bet ne visi dvd grotuvai palaiko progresyvų skanavimą, matyt pinnacle tam ir yra pasirinkimas uždedant varnelę, kad įrašyt į diską jau progresyvią medžiagą.
Vartotojo avataras
Dziugintas
Forumo dalyvis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: 2010-03-26, 7:40 am
Auto: SUBARU FORESTER SJ 2.5 6mt
Valstybinis numeris: JBZ 128
Mobilus: +37068659908
Miestas: Kaunas

Re: HD vaizdo medžiagos apdorojimas, derinimas su TV

Standartinė Dziugintas »

jaroslavas rašė:Dar idomu sužinoti ka rodo pas tave testas iš Pinnacle
Mano va toks - Paveikslėlis



dar klausymas - kas yra plugin? http://www.ixbt.com/divideo/magic-bullet-looks.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
ir dar - kai Pinaccle pradeda kurti klipa, pastoviai siganalizuoja BackUPS, tipo perkrova. Kokio perkuno?

Kur tą testą radai :shock: ? Niekad neatkreipiau dėmesio.
Skelbti atsakymą